Wertykulacja trawnika – Tychy, Mikołów

Prawidłowo przeprowadzona wertykulacja trawnika Tychy, Mikołów zapewni idealny wygląd Twojego ogrodu! Estetycznie przystrzyżona i równa murawa doda uroku każdemu terenowi. Aby jednak utrzymać ją w dobrym stanie, trzeba co najmniej raz w roku przeprowadzić pionowe cięcie darni. Po wykonaniu tej czynności codzienna pielęgnacja trawnika będzie nie tylko łatwiejsza, ale także znacznie skuteczniejsza. W efekcie trawa będzie się prezentować pięknie i zdrowo przez cały rok! Niewątpliwie pomoże temu także systematyczna pielęgnacja – wesprzemy Cię w koszeniu trawy i nawożeniu znajdujących się na nich rabat kwiatowych, drzewek owocowych czy krzewów ozdobnych!

Na czym polega wertykulacja trawnika?

Wertykulacja trawnika polega na nacięciu na głębokość kilku centymetrów darni, czyli górnej warstwy gleby. Celem tego działania jest przede wszystkim usunięcie próchnicy powierzchniowej, czyli obumarłych części roślin, które zbierają się, tworząc gęstą warstwę ograniczającą przepływ wody i powietrza. Dzięki temu zabiegowi do gleby dostaje się więcej tlenu, co sprawia, że trawa staje się zdrowsza, trwalsza i zieleńsza! Skąd ta nazwa? Do odświeżenia darni wykorzystuje się wertykulatory, czyli urządzeniami z wbudowanymi ostrzami, które w momencie przesuwania po ziemi tworzą wymienione wcześniej nacięcia. Wertykulacja ułatwia również wchłanianie nawozów, a co za tym idzie, znacznie przedłuża żywotność Twojego trawnika.

Z ogromną przyjemnością zajmiemy się przeprowadzeniem wertykulacji w przydomowym ogrodzie, na terenach miejskich czy obszarach zlokalizowanych wokół firm i obiektów użyteczności publicznej. Oferujemy usługi utrzymania zieleni na najwyższym poziomie – każdorazowo dopasowując je do Twoich możliwości i oczekiwań.

Kiedy wykonać wertykulację?

Wertykulację warto wykonywać wczesną wiosną, dostosowując dokładny termin zabiegu do panujących warunków atmosferycznych. Dodatkowo – warto zlecić nam wykonanie tej usługi tuż po pierwszym koszeniu w sezonie. Zabieg ten można przeprowadzić samodzielnie, jednak jeśli chce się mieć pewność, że zostanie ona właściwie zrealizowana, lepiej zlecić jej wykonanie profesjonalistom, takim jak my! Dzięki wertykulacji darni nawet często uczęszczane przez spacerowiczów zieleńce z pewnością dłużej utrzymają swoją świeżość i dobrą kondycję.

OGRODOWE POGOTOWIE -  Piotr Kobiela - Tychy i okolice.

Ogrodowe Pogotowie Piotr Kobiela - logo

Skontaktuj się z Nami

Piotr - 501 404 029

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wróć na górę strony