Wertykulacja trawnika

Estetycznie przystrzyżona i równa murawa doda uroku każdemu ogrodowi. Aby jednak utrzymać trawnik w dobrym stanie, trzeba co najmniej raz w roku przeprowadzać jego wertykulację. Po jej wykonaniu pielęgnacja trawnika będzie nie tylko łatwiejsza, ale także znacznie skuteczniejsza. W efekcie będzie się on się prezentował pięknie i zdrowo.

Na czym polega zabieg wertykulacji?

Wertykulacja polega na nacięciu na głębokość kilku centymetrów darni, czyli górnej warstwy gleby. Wykonuje się ją przede wszystkim w celu usunięcia próchnicy powierzchniowej. Dzięki temu zabiegowi do gleby będzie dostawać się więcej tlenu, co sprawi, że trawa będzie zdrowsza. Wertykulacja ułatwia również wchłanianie nawozów i wody. W efekcie sprawia, że do gleby dostaje się więcej składników odżywczych, co pozytywnie wpływa na wzrost trawy.

Kiedy najlepiej wykonać wertykulację trawnika?

Wertykulację warto wykonywać zarówno w przydomowych ogrodach, jak i na terenach miejskich. Dzięki temu zabiegowi często uczęszczane przez spacerowiczów zieleńce z pewnością dłużej utrzymają swoją świeżość i dobrą kondycję. Kiedy najlepiej przeprowadzić wertykulację? Dobrym okresem do tego jest wczesna wiosna. Najlepsze efekty otrzymuje się bowiem po pierwszym koszeniu. Wertykulacje można przeprowadzić samodzielnie, jednak jeśli chce się mieć pewność, że zostanie ona właściwie zrealizowana, lepiej zlecić jej wykonanie profesjonalistom, takim jak nasza firma.

OGRODOWE POGOTOWIE -  Piotr Kobiela - Tychy i okolice.

Ogrodowe Pogotowie Piotr Kobiela - logo

Skontaktuj się z Nami

tel. Piotr - 501 404 029

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wróć na górę strony