Profesjonalne Koszenie trawy

Marzysz o trawniku zachwycającym soczystą zielenią, bujnym i równym jak dywan. Chcesz cieszyć się zadbaną i gęstą trawą.

Jedną z najważniejszych i często na początku niedocenianych części ogrodu są trawniki. Gdy są gładkie, pięknie zielone, pozbawione chwastów, przebarwień czy nierówności cieszą oko i dają poczucie uporządkowania i spokoju. Bezpieczeństwa dla naszych dzieci bawiących się na trawniku.

Kompletny ogród

Koszenie trawników to jedna z najważniejszych czynności pielęgnacyjnych.
My oprócz koszenia wykonujemy także pozostałe niezbędne zabiegi i czynności.

Koszenie

Koszenie trawnika to jedna z najważniejszych prac pielęgnacyjnych w ogrodzie.  Zadbany trawnik to trawnik regularnie i często koszony, czynność ta wzmaga wzrost trawy i ułatwia eliminowanie chwastów. Aby trawnik był jednorodny i równy, bez przerostów czy kęp musi być koszony w krótkich odstępach czasu,  koszony interwencyjnie raz w miesiącu nie będzie już tak ładny.

Wertykulacja

Wertykulacja to nacinanie darni trawnika na głębokość około 5-10 cm, która umożliwia usunięcie nadmiaru filcu, martwych części roślin oraz mchu. Wchłanianie wody i nawozów poprawia się, zwiększa się także ilość tlenu oraz światła docierającego do gleby i sytemu korzeniowego trawy. Zabieg poprawia kondycję trawnika i jego wygląd. 

Aeracja

Aeracja trawnika inaczej  napowietrzenie  ma na celu pobudzenie trawy do wzrostu.  Aeracja poprawia strukturę korzenną i  powoduje zwiększenie jej masy. Napowietrzona gleba lepiej wchłania wodę i nawozy a lepiej odżywiona  trawa jest gęsta i bardziej odporna. Czynność wykonujemy dwa razy do roku – wiosną i jesienią.

Nawożenie

Prawidłowe nawożenie trawnika pomaga utrzymać  regularny wzrost trawy, gwarantuje że będzie intensywnie zielona i zdrowa. Nawożenie powinno odbywać 3-4 razy w sezonie. W zależności od typu gleby i rodzaju trawy stosuje się odpowiednie nawozy.

Piaskowanie trawnika

Piaskowanie trawnika jako działanie uzupełniające można wykonywać po wertykulacji i aeracji trawnika.  Piasek poprawia  przepuszczalność gleby, wpływa na poprawę ukorzenienia trawy, pobudza do wzrostu.

Inne działania

  • Dosiewanie trawy
  • Odkwaszanie gleby
  • Odchwaszczanie trawnika
  • Wałowanie trawnika

 

Posiadamy zarówno lekkie kosiarki spalinowe, kosiarki samojezdne jak i ciężki sprzęt umożliwiający koszenie trawy na większych obiektach. Wysoka jakość prac i ich efektywność zależy od odpowiedniego doboru sprzętu. Na wyposażeniu naszej firmy są także aeratory i wertykulatory. Jesteśmy przygotowani aby zadbać o Twój trawnik.

OGRODOWE POGOTOWIE -  Piotr Kobiela - Tychy i okolice.

Skontaktuj się z Nami

tel. Piotr - 501 404 029

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wróć na górę strony