Koszenie trawy – Tychy, Mikołów

Marzysz o trawniku zachwycającym soczystą zielenią, bujnym i równym jak dywan. Chcesz cieszyć się zadbaną i gęstą trawą.

Oferujemy usługę koszenia trawy Tychy, Mikołów, którą wykonujemy zarówno na zlecenie osób prywatnych, jak i przedsiębiorców czy zarządców firm, wspólnot mieszkaniowych, osiedli itp. Nie ukrywajmy – to właśnie trawniki są jednym z najważniejszych, a jednocześnie najbardziej niedocenianych części ogrodu. Gdy są gładkie, pięknie zielone, pozbawione chwastów, przebarwień czy nierówności, cieszą oko i dają poczucie uporządkowania i spokoju. Aby jednak osiągnąć taki efekt, niezbędne jest przeprowadzenie szeregu prac ogrodowych. Od czego warto zacząć? Przede wszystkim od regularnego koszenia trawy. Dzięki temu zabiegowi będzie ona znacznie zdrowsza, a cały teren stanie się schludny i uporządkowany.

Kompletny ogród

Koszenie ETESIA
Trawnik

Jak odpowiednio dbać o trawnik?

Stworzenie pięknego trawnika to wbrew pozorom długofalowy proces, wymagający przeprowadzenia wielu zabiegów i użycia profesjonalnych narzędzi. Do tego liczy się systematyczność, która w połączeniu z fachową wiedzą naszych specjalistów zapewnia widoczne efekty już po pierwszych wizytach. Prace w zakresie utrzymania trawnika najlepiej zlecić doświadczonym pracownikom naszej firmy. Mamy odpowiednie przygotowanie i sprzęt, aby właściwie zadbać o Twój trawnik. Nasze usługi wykraczają poza standardowe koszenia trawy. Obejmują one także m.in. wertykulacje, aeracje oraz piaskowanie, a także czyszczenie chodników, wycinkę drzew czy odśnieżanie. Wszystkie te zabiegi pozytywnie wpływają na kondycję i wygląd trawnika oraz całego terenu znajdującego się wokół budynków mieszkalnych i usługowych.

Systematyczne koszenie trawnika

Systematyczne koszenie trawnika to jedna z najważniejszych prac pielęgnacyjnych w ogrodzie. Czynność ta wzmaga wzrost trawy i ułatwia eliminowanie chwastów, a do tego zachowuje schludny i uporządkowany ład w przestrzeni koło budynków. Aby trawnik był jednorodny i równy, bez przerostów czy kęp musi być koszony w krótkich odstępach czasu – koszony interwencyjnie raz w miesiącu nie będzie już tak zachwycał efektem. Zdecyduj się na nasze usługi i skontaktuj się z nami jeszcze dzisiaj!

Wertykulacja

Wertykulacja to nacinanie darni trawnika na głębokość około 5-10 cm, która umożliwia usunięcie nadmiaru filcu, martwych części roślin oraz mchu. Wchłanianie wody i nawozów poprawia się, zwiększa się także ilość tlenu oraz światła docierającego do gleby i sytemu korzeniowego trawy. Zabieg poprawia kondycję trawnika i jego wygląd. 

Aeracja trawnika

Aeracja trawnika to najprościej rzecz mówiąc zabieg mający na celu jej napowietrzenie. W efekcie dochodzi do pobudzenia trawy do wzrostu, a także poprawienia struktury korzeni oraz zwiększenie jej masy. Napowietrzona gleba lepiej wchłania wodę i nawozy, co skutkuje znacznym odżywieniem roślin. Już po pierwszym zabiegu dostrzeżesz, że Twoja trawa jest zdecydowanie gęstsza i odporniejsza na uszkodzenia. Usługę aeracji trawnika wykonujemy dwa razy do roku – wiosną i jesienią.

Nawożenie trawy i odkwaszanie gleby

W przypadku, gdy trawa w Twoim ogrodzie jest zbyt rzadka lub wydeptana, zaoferujemy Ci usługę jej nawożenia. Odpowiednio dobrane nawozy nie tylko przyspieszą wzrost trawy, ale także sprawią, że będzie zdrowa i intensywnie zielona. W razie potrzeby przeprowadzamy także odkwaszanie gleby. Dzięki temu zabiegowi nowo wyrośnięte źdźbła będą silniejsze, a ponadto pozbędziesz się mchu oraz innych, niechcianych chwastów. Oba te działania są doskonałymi czynnościami wykonywanymi w ramach pielęgnacji zieleni przez naszych specjalistów.

Wałowanie i dosiewanie traw

Kiedy na Twoim trawniku występują spore obszary wydeptanej trawy, nawożenie oraz odkwaszanie gleby może nie wystarczyć. Przeprowadzamy wówczas dosiew trawy, który pozwala uzupełnić ubytki w murawie oraz zagęścić te źdźbła już istniejące. Pomagamy także w sytuacji, gdy trawnik jest mocno nierówny i występują w nim znaczne zagłębienia lub wzniesienia. W celu wyrównania jego powierzchni wykonujemy wałowanie gleby. W efekcie otrzymasz nową, równą powierzchnię, którą także możemy obsiać trawą wedle uznania.

Piaskowanie trawnika

Piaskowanie trawnika jako działanie uzupełniające można wykonywać po wertykulacji i aeracji trawnika. Piasek poprawia przepuszczalność gleby, wpływa na poprawę ukorzenienia się trawy, a także pobudza ją do wzrostu. Jest doskonałym rozwiązaniem na terenach narażonych na zbierania się wody, podmokłych oraz wilgotnych. Dodatkowo znacznie osłabia struktury mchów i porostów – także tych, które zdążyły już zakwitnąć w ogrodzie. Jak często wykonywać piaskowanie trawnika? Decyzję te należy pozostawić specjalistom, którzy wizualnie ocenią stan gleby. Przyjmuje się jednak, że warto wykonać ten zabieg za każdym razem po aeracji.

Inne działania

  • Dosiewanie trawy
  • Odkwaszanie gleby
  • Odchwaszczanie trawnika
  • Wałowanie trawnika

 

Kosiarka

Posiadamy zarówno lekkie kosiarki spalinowe, kosiarki samojezdne, jak i ciężki sprzęt umożliwiający koszenie trawy na większych obiektach. Wysoka jakość prac i ich efektywność zależy od odpowiedniego doboru sprzętu. Na wyposażeniu naszej firmy są także aeratory i wertykulatory. Jesteśmy przygotowani do tego, aby zadbać o Twój trawnik!

OGRODOWE POGOTOWIE -  Piotr Kobiela - Tychy i okolice.

Ogrodowe Pogotowie Piotr Kobiela - logo

Skontaktuj się z Nami

Piotr - 501 404 029

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wróć na górę strony