Profesjonalne Koszenie trawy

Marzysz o trawniku zachwycającym soczystą zielenią, bujnym i równym jak dywan. Chcesz cieszyć się zadbaną i gęstą trawą.

Jedną z najważniejszych i często na początku niedocenianych części ogrodu są trawniki. Gdy są gładkie, pięknie zielone, pozbawione chwastów, przebarwień czy nierówności, cieszą oko i dają poczucie uporządkowania i spokoju. Aby jednak osiągnąć taki efekt, niezbędne jest przeprowadzenie szeregu prac ogrodowych. Od czego warto zacząć? Przede wszystkim od regularnego koszenia trawy. Dzięki temu zabiegowi będzie ona znacznie zdrowsza, a trawnik schludny i równy.

Kompletny ogród

Koszenie ETESIA
Trawnik

Jak odpowiednio dbać o trawnik?

Stworzenie PIĘKNEGO TRAWNIKA to długofalowy proces, wymagający przeprowadzenia wielu zabiegów i użycia profesjonalnych narzędzi. Dlatego prace w zakresie jego utrzymania najlepiej zlecić PRACOWNIKOM NASZEJ FIRMY. Mamy odpowiednie doświadczenie i sprzęt, aby właściwie zadbać o Twój trawnik. Nasze usługi wykraczają bowiem poza standardowe koszenia trawy. Obejmują one także m.in. wertykulacje, aeracje oraz piaskowanie. Wszystkie te zabiegi pozytywnie wpływają na kondycję i wygląd trawnika.

Koszenie

Koszenie trawnika to jedna z najważniejszych prac pielęgnacyjnych w ogrodzie.  Zadbany trawnik to trawnik regularnie i często koszony, czynność ta wzmaga wzrost trawy i ułatwia eliminowanie chwastów. Aby trawnik był jednorodny i równy, bez przerostów czy kęp musi być koszony w krótkich odstępach czasu,  koszony interwencyjnie raz w miesiącu nie będzie już tak ładny.

Wertykulacja

Wertykulacja to nacinanie darni trawnika na głębokość około 5-10 cm, która umożliwia usunięcie nadmiaru filcu, martwych części roślin oraz mchu. Wchłanianie wody i nawozów poprawia się, zwiększa się także ilość tlenu oraz światła docierającego do gleby i sytemu korzeniowego trawy. Zabieg poprawia kondycję trawnika i jego wygląd. 

Aeracja

Aeracja trawnika inaczej  napowietrzenie  ma na celu pobudzenie trawy do wzrostu.  Aeracja poprawia strukturę korzenną i  powoduje zwiększenie jej masy. Napowietrzona gleba lepiej wchłania wodę i nawozy a lepiej odżywiona  trawa jest gęsta i bardziej odporna. Czynność wykonujemy dwa razy do roku – wiosną i jesienią.

Nawożenie trawy i odkwaszanie gleby

W przypadku, gdy trawa w Twoim ogrodzie jest zbyt rzadka lub wydeptana, zaoferujemy Ci usługę jej nawożenia. Odpowiednio dobrane nawozy nie tylko przyspieszą wzrost trawy, ale sprawią, że będzie zdrowa i intensywnie zielona. W razie potrzeby przeprowadzamy także odkwaszanie gleby. Dzięki temu zabiegowi nowo wyrośnięte źdźbła będą silniejsze, a ponadto pozbędziesz się mchu oraz innych, niechcianych chwastów.

Wałowanie i dosiewanie traw

Kiedy na Twoim trawniku występują spore obszary wydeptanej trawy, nawożenie oraz odkwaszanie gleby może nie wystarczyć. Przeprowadzamy wówczas dosiew trawy, co pozwala uzupełnić ubytki w murawie. Pomagamy także w sytuacji, gdy trawnik jest mocno nierówny i występują w nim znaczne zagłębienia lub wzniesienia. W celu wyrównania jego powierzchni wykonujemy wałowanie.

Piaskowanie trawnika

Piaskowanie trawnika jako działanie uzupełniające można wykonywać po wertykulacji i aeracji trawnika.  Piasek poprawia  przepuszczalność gleby, wpływa na poprawę ukorzenienia trawy, pobudza do wzrostu.

Inne działania

  • Dosiewanie trawy
  • Odkwaszanie gleby
  • Odchwaszczanie trawnika
  • Wałowanie trawnika

 

Kosiarka

Posiadamy zarówno lekkie kosiarki spalinowe, kosiarki samojezdne jak i ciężki sprzęt umożliwiający koszenie trawy na większych obiektach. Wysoka jakość prac i ich efektywność zależy od odpowiedniego doboru sprzętu. Na wyposażeniu naszej firmy są także aeratory i wertykulatory. Jesteśmy przygotowani aby zadbać o Twój trawnik.

OGRODOWE POGOTOWIE -  Piotr Kobiela - Tychy i okolice.

Ogrodowe Pogotowie Piotr Kobiela - logo

Skontaktuj się z Nami

tel. Piotr - 501 404 029

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wróć na górę strony