Wycinka drzew Mikołów, Tychy

Wycinka drzew Mikołów, Tychy to usługa, która dotyczy przede wszystkim dużych i starych drzew. Najczęściej są one spróchniałe lub mają połamane gałęzie, a brak pewności i stabilności w oparciu się o nie znacznie utrudnia ścięcie zarówno poszczególnych gałęzi, jak i całego drzewa. Warto więc zostawić to specjalistom, którzy w sprawny i bezpieczny sposób pozbędą się zniszczonego lub niechcianego elementu, a także całego pnia. Do tego zadbają o teren wokół wycinki i zapobiegną zdewastowaniu okolicznych rabat kwiatowych, krzewów czy sadzonek. Pamiętajmy, że prawidłowa ochrona i pielęgnacja zieleni pozwoli cieszyć się jej pięknem na długi czas.

Wycinka drzew i krzewów w ogrodzie

Mamy duże doświadczenie przy wycince drzew i krzewów w ogrodzie. Pozwala nam to zagwarantować, że każde zlecenie wykonamy sprawnie i bezpiecznie. W efekcie wybierając współpracę z naszą firmę, możesz mieć pewność, że przed podjęciem jakichkolwiek działań, odpowiednio zadbamy o zabezpieczenie miejsca pracy tak, aby nie uszkodzić mienia oraz nie narazić przechodniów na niebezpieczeństwo. Gwarantujemy, że jesteśmy specjalistami z zakresu dbania i pielęgnowania o tereny zielone, a od niedawna także o czystość w obiektach mieszkalnych oraz terenach wokół budynków.

Kiedy można przeprowadzić wycinkę drzew?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami – właściciele nieruchomości mogą w większości przypadków przeprowadzić wycinkę drzew bez konieczności uzyskiwania pozwolenia. Nadal jednak muszą uzyskać formalną zgodę na usunięcie drzew w przypadku, kiedy ma to związek z prowadzoną przez nich działalnością gospodarczą. Oprócz tego jest ona także wymagana, kiedy ich nieruchomość, znajduje się na terenie objętym ochroną. Przed podjęciem decyzji o usunięciu drzewa, zachęcamy do zaznajomienia się z aktualnymi przepisami.

Ustawa o ochronie przyrody precyzuje również, że wycinka bez zezwolenia będzie legalna, jeśli pień drzewa na wysokości pięciu metrów nie przekroczy wartości określonej dla konkretnego gatunku. Ma to duże znacznie, wymiary ustalone dla poszczególnych gatunkowe mogą być bardzo różne. Na przykład dla topoli czy wierzby wartością graniczna to 80 cm, natomiast dla kasztanowca 65 cm. Zachęcamy do indywidualnego zaznajomienia się z tematem lub skontaktowania z naszymi specjalistami – odpowiemy na wszystkie pytania!

OGRODOWE POGOTOWIE -  Piotr Kobiela - Tychy i okolice.

Ogrodowe Pogotowie Piotr Kobiela - logo

Skontaktuj się z Nami

Piotr - 501 404 029

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wróć na górę strony