Wycinka drzew w Mikołowie, Tychach

Wycinka dużych i starych drzew, które często są spróchniałe lub mają połamane gałęzie, nie należy do prostych czynności. Dlatego warto zlecić jej przeprowadzenie profesjonalistom. Posiadamy duże doświadczenie przy realizacji tego typu prac. Pozwala nam to zagwarantować, że każde zlecenie na wycinkę drzew wykonujemy sprawnie i w pełni bezpiecznie. W efekcie wybierając współpracę z naszą firmę, możesz mieć pewność, że przed podjęciem jakichkolwiek działań, odpowiednio zadbamy o zabezpieczenie miejsca pracy tak, aby nie uszkodzić mienia oraz nie narazić przechodniów na niebezpieczeństwo.

Kiedy można przeprowadzić wycinkę drzew?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami właściciele nieruchomości mogą w większości przypadków przeprowadzić wycinkę drzew bez konieczności uzyskiwania pozwolenia. Nadal jednak muszą uzyskać formalną zgodę na usunięcie drzew w przypadku, kiedy ma to związek z prowadzoną przez nich działalnością gospodarczą. Oprócz tego jest ona także wymagana, kiedy ich nieruchomość, znajduje się na terenie objętym ochroną.

Ustawa o ochronie przyrody precyzuje również, że wycinka bez zezwolenia będzie legalna, jeśli pień drzewa na wysokości pięciu metrów nie przekroczy wartości określonej dla konkretnego gatunku. Ma to duże znacznie, wymiary ustalone dla poszczególnych gatunkowe mogą być bardzo różne. Na przykład dla topoli czy wierzby wartością graniczna to 80 cm, natomiast dla kasztanowca 65 cm.

OGRODOWE POGOTOWIE -  Piotr Kobiela - Tychy i okolice.

Ogrodowe Pogotowie Piotr Kobiela - logo

Skontaktuj się z Nami

tel. Piotr - 501 404 029

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wróć na górę strony