Jak prawidłowo przycinać młode drzewa i krzewy?

Ogród należy pielęgnować przez cały rok, aby utrzymywał walory estetyczne. Poprzez podcinanie młodych drzewek oraz krzewów wspomagamy rośliny, aby pięknie wyglądały oraz owocowały.

Pielęgnacja ogrodu

Piękny zadbany ogród jest wizytówka naszego domu. Pielęgnacja nie polega tylko na koszeniu i podlewaniu trawnika. Należy dbać o każdą roślinę, dostarczać nawozu, w odpowiedni sposób podcinać zarówno krzewy, jak i drzewa. Do najważniejszych prac pielęgnacyjnych należy sprzątanie ogrodu, grabienie liści, nawożenie i odchwaszczenie roślin. Bardzo ważne jest formowanie żywopłotów, wykonywanie oprysków. Nic tak nie cieszy, jak kwitnące drzewa, kwiaty. Nawożenie roślin jest bardzo ważne w zabezpieczeniu ich przed szkodnikami. Odbywa się to po posadzeniu w odstępie co najmniej dwóch miesięcy. Natomiast zasadzone jesienią nawozimy dopiero na wiosnę.  Ważne również są opryski, aby zabezpieczyć roślinę przed wszelkimi zmianami chorobowymi. Bardzo istotne jest prawidłowo dobrany preparaty oraz jego odpowiednie stężenie.

Jak prawidłowo przycinać młode drzewa i krzewy?

Każde drzewo, aby prawidłowo rosło, potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Dlatego też należy je regularnie podcinać. W przypadku drzewek owocowych bardzo dobrze wpływa na jego rozwój i ilość owoców.  Przycinanie drzew liściastych zarówno w naszym ogrodzie, jak i w parkach czy na osiedlach istotne jest dla bezpieczeństwa. Często przysłaniają okna w blokach oraz zacieniają nasze działki. Ważne jest to również na wypadek silnych wiatrów, mogą się złamać gałęzie, a co za tym idzie spowodować szkody. Do podcinania gałęzi potrzebujemy niezbędnych narzędzi ogrodowych. Zaliczamy do nich drabiny, sekatory, nożyce, piły do drewna. Jeśli taka pielęgnacja sprawia nam problem, można zlecić pracę w ogrodzie firmie Pogotowie Ogrodowe. Świadczą usługi w zakresie koszenia trawy, przycinania drzew i krzewów. Posiadają odpowiedni sprzęt oraz zajmują się wywożeniem nieczystości po skończonej pracy.

OGRODOWE POGOTOWIE -  Piotr Kobiela - Tychy i okolice.

Ogrodowe Pogotowie Piotr Kobiela - logo

Skontaktuj się z Nami

Piotr - 501 404 029

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wróć na górę strony