Zadbany ogród jako wizytówka domu

Piękny ogród wymaga pracy. Choć nie jest ona mocno absorbująca, to jednak wymaga sporej regularności i przede wszystkim znajomości zasad pielęgnacji. Im ogród jest “bardziej” skomplikowany, zawiera różne strefy wypoczynku, zróżnicowane nasadzenia opieka nad ogrodem przeradza się w koszmar. Dobrym pomysłem jest oddanie ogrodu w ręce specjalistów, doświadczone w branży osoby, które pozwolą cieszyć się pięknem ogrodu o każdej porze roku.

Czym wyróżnia się piękny, zadbany ogród?

Piękny ogród, to ogród, który pasuje do otoczenia domu i samego kształtu bryły. Powinien być wizytówką, zapowiedzią tego co możemy spotkać wewnątrz domu. Nie od dziś wiadomo, że ludzie odbierają świat tak, jak go widzą. Nie inaczej jest z przestrzenią publiczną, w której przebywają. Ponieważ zieleń, zadbane krzewy, kwiaty wokół domu podnoszą wartość całej posesji warto poświęcić terenom wokół domu czas jeszcze na etapie budowy domu. Jest to o tyle istotne, że część prac, systemy odwadniające, zbierające deszczówkę trzeba wykonać w miarę wcześnie. Wymagać one będą ciężkiego sprzętu. W przypadku, gdy teren wymagać będzie sporych prac niwelacyjnych potrzeba jest zorganizować odpowiedniego rodzaju i ilości podsypki. O każdy ogród czy to wielki, czy mały trzeba dbać.

Jak właściwie dbać o ogród?

Prace w ogrodzie nie należą do tych, które wykona się np. raz na wiosnę, i na cały sezon wegetacyjny roślin starczy. O każdej porze roku, w ogrodzie jest sporo prac do zrobienia. Fakt, że kumulacja czynności do wykonania przypada na wiosnę, a najmniej do pracy jest zimą, gdy już wszelkie rośliny zostaną ogacone, zabezpieczone przed mrozem i wiatrem. Nie znaczy to, że w pozostałe dni w roku w ogrodzie nie ma co robić. Wiosną należy uprzątnąć ogród po zimie, poprzycinać drzewa krzewy, ocenić stan trawnika i roślin ozdobnych, jakie są w ogrodzie. Do stałych prac wykonywanych przez cały rok zaliczyć można koszenie traw, wycinka drzew, wertykulacja trawnika. Nierzadko potrzebna jest pomoc w wyniku szkód powstałych przez żywioły, czy też okresowe podlewanie zasobów zielonych w ogrodzie.

OGRODOWE POGOTOWIE -  Piotr Kobiela - Tychy i okolice.

Ogrodowe Pogotowie Piotr Kobiela - logo

Skontaktuj się z Nami

Piotr - 501 404 029

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wróć na górę strony