Jak uporządkować ogród po zimie?

Gdy kończy się zima, zwykle podejmujemy się wiosennych porządków. Sprzątamy zakamarki, w które dawno nikt nie zaglądał, wyrzucamy niepotrzebne rzeczy. Umawiamy się też na wymianę opon na letnie, a kiedy temperatura na zewnątrz staje się coraz przyjemniejsza, wychodzimy do ogrodu, by sprawdzić, co należy w nim uporządkować po zimie. Wymaga to odpowiednich narzędzi, środków oraz wiedzy i doświadczenia z zakresu pielęgnowania roślin. Jakie prace należy wykonać w ogrodzie po zimie?

Trawnik i żywopłot

Pierwszą czynnością, jaką należy wykonać, by obudzić trawnik do życia, jest oczywiście usunięcie zanieczyszczeń. Gałązek i liści, które lądowały na nim w zimowych miesiącach, najlepiej się pozbyć, używając grabi. Po wykonaniu prac porządkowych można użyć areatora w celu napowietrzenia trawnika. Jest do też dobry moment, by zastosować naturalny nawóz. Jeśli posiadają Państwo w ogrodzie żywopłot, to z nadejściem pierwszych wiosennych promieni słońca, warto przygotować nożyce (klasyczne lub elektryczne) do uporządkowania odstających, nieestetycznych gałązek.

Drzewa, skalniaki, rabaty

Wiosna to czas, gdy drzewa i krzewy również budzą się do życia. Właśnie dlatego należy o nie odpowiednio zadbać.  Warto przyciąć gałązki, a w razie potrzeby także uformować koronę. W przypadku skalniaków pracę należy zacząć od sprzątania. Podobnie jak trawnik, mogą one być pokryte liśćmi czy igłami. Następnie trzeba pozbyć się chwastów, jeśli oczywiście jest taka potrzeba. Jeśli planujemy zasadzenie warzyw lub innych roślin, dobrym pomysłem będzie spulchnienie ziemi, na przykład za pomocą motyki.

Pierwsze wiosenne promienie słońca zapowiadają ogrom pracy w ogrodzie. Nie każdy posiada do tego odpowiednie narzędzia, wiedzę czy choćby czas. Właśnie dlatego zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą naszych usług ogrodowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wysokiej klasy sprzętowi, a przede wszystkim dzięki kompetentnym pracownikom, którzy pracę wykonują z pasją, możecie być Państwo pewni jakości wykonywanych przez nas usług. Bez względu na wielkość ogrodu i zakres prac wykonamy je terminowo i z należytą starannością.

OGRODOWE POGOTOWIE -  Piotr Kobiela - Tychy i okolice.

Ogrodowe Pogotowie Piotr Kobiela - logo

Skontaktuj się z Nami

Piotr - 501 404 029

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wróć na górę strony